Починаючи з 2014 року, в Таїланді діє закон про заборону вейпінга. Тим жителям країни або туристам, які будуть затримані на місці злочину під час паління вейпів, що мають приналежності для паріння в своїх особистих речах, загрожує великий штраф або навіть тюремне ув'язнення терміном до 10 років. У 2019 дію цього закону ніхто не відміняв і не очікується, що заборона буде скасована в майбутньому.

Незважаючи на те, що вейпінг в Таїланді став незаконним ще кілька років тому, до цього дня багато мандрівників і туристів, які прибувають в країну, вважають, що заборона на них не поширюється, і привозять з собою обладнання, рідини для вейпінга, не боячись ні штрафів, ні позбавлення волі. При цьому в самому законі немає ніяких обмежень щодо особи порушника – чи буде це місцевий житель або турист, якщо він переступає закон, то повинен понести покарання.

Чому вейпінг в Таїланді поза законом?

Відповідно до думки експертів заборона на вейпінг в королівстві була введена з двох основних причин:

  1. Уряд був стурбований негативними наслідками для здоров'я нації через відсутність тривалих досліджень, які оцінюють вплив вейпів на організм людини і навколишнє середовище;
  2. Також невдоволення викликав той факт, що вейпи вільно продавалися молодим людям, провокуючи їх ставати завзятими курцями.

Зважаючи на такі обставини в 2014 році був прийнятий закон, що забороняє використовувати і поширювати вейпи, а також рідини та інші витратні матеріали, на території країни. На даний момент дію цього закону не припинено.

Що означає тайська заборона на вейпінг?

Фахівці з відділу по туризму Таїланду надають такі коментарі до прийнятого закону:

  • незважаючи на те, що електронні сигарети і вейпи в сучасному світі використовуються як засоби, що допомагають в боротьбі з курінням, в королівстві такі пристрої є незаконними. І про це повинні знати і пам'ятати всі мандрівники, які відправляються в Таїланд;
  • багато іноземців, прибуваючи в цю азіатську країну, думають, що закон про заборону вейпів їх не стосується, і несуть через це збитки. Але необхідно знати, що будь-який місцевий житель або турист, який буде спійманий на місці злочину (з вейпом або з електронною сигаретою), може бути заарештований на законних підставах і засуджений до сплати штрафу або навіть до тюремного ув'язнення;
  • мандрівникам, які прибувають в королівство, настійно рекомендується не брати з собою ніяких електронних сигарет, вейпів, рідин або інших пристроїв і предметів, пов'язаних з курінням е-сигарет і парінням;
  • туроператори і туристичні агенти, які продають мандрівникам тури в Таїланд, повинні обов'язково їх попереджати про актуальність цього закону і про відповідальність за його порушення.

Піклується про своїх громадян і британський уряд, який попереджає про незаконність вейпінга в Таїланді:

«Вейпери і заправки для вейпів, електронні сигарети в Таїланді заборонені. Ці предмети можуть бути конфісковані, і якщо ви потрапите під суд, то можете бути оштрафовані або відправлені до в'язниці на термін до 10 років. Продаж і поширення вейпів теж заборонені і якщо вас визнають винними, то ви можете бути засуджені до великого штрафу або позбавлення волі на строк до 5 років».

Що це означає для туристів, які подорожують по Таїланду?

Не варто звертати уваги, а тим більше вірити в відгуки або розповіді інших туристів на форумах, сайтах, в соціальних мережах про те, що курити вейпи або е-сигарети в королівстві можна і немає ніяких обмежень. Якщо ви будете спіймані поліцейськими за курінням, або просто будете мати з собою пристрої для вейпа, то ні в якому разі не уникнете покарання.

Ще на огляді в аеропорту прибуття у вас можуть вилучити все обладнання для куріння вейпів, електронні сигарети з заправками, а також накласти на вас величезний штраф, що в десятки разів перевищує вартість заборонених пристроїв і рідини. Крім конфіскації і штрафів є ризик потрапити під арешт і потім – в тюремне ув'язнення на декілька років.

Останнім часом надходить безліч повідомлень про те, що іноземних туристів в Таїланді заарештовують за куріння і носіння вейпів, е-сигарет. Якщо ви не зможете сплатити величезний штраф на місці затримання, то поліція вас доставить в ділянку, а далі відбудеться суд і наслідки можуть бути для вас дуже сумними. Для прикладу – одного британського туриста за куріння електронної сигарети оштрафували на суму, еквівалентну $ 165, а інший мандрівник з США був спійманий на публіці з вейпом і відбувся штрафом в $ 500.

Навіть якщо ви спробуєте пояснити таїландської поліції, що ви не знали про закон, що забороняє вейпінг, то уникнути відповідальності за порушення не вдасться. В кращому випадку у вас буде конфісковано все обладнання і рідини, а також буде нарахований великий грошовий штраф. А в гіршому випадку ви потрапите до місцевої в'язниці, в якій доведеться провести кілька років свого життя.

Чи можна купити вейпи і рідини для вейпа в Таїланді в 2019 році?

Звичайно, при великому бажанні купити вейпи в королівстві ви зможете. Але це буде незаконна купівля у недобросовісних місцевих торговців, і якщо вас зловлять, то доведеться поплатитися за порушення закону. Тому, не рекомендується відправлятися в Таїланд і розраховувати на те, що в цій азіатській країні ви зможете палити е-сигарети або вейпи. Краще подбати про те, щоб або взагалі не палити під час перебування в Таїланді, або перейти на звичайні сигарети.