Вчені з Університету Сан-Дієго (SDSU) встановили, забрудненість повітря в приміщеннях, де парили електронні девайси не вище, ніж в інших оселях, де пристрої для вейпа не використовувалися.

 

Засоби для фінансування цього проекту були виділені Національним інститутом серця, легенів і крові (NHLBI).

 

Для обстежень фахівці обрали 300 будинків в Сан-Дієго, де жили не менше одного вейпера чи курця, та одна дитина не старше 14 років. У кожному будинку були встановлені в різних місцях два монітори, які вимірювали забруднюючі частинки розміром 0,5-2,5мкм. Всі результати фіксувалися протягом трьох місяців індикаторами, результати вимірювань відправлялися вченим.

 

В результаті чого, зроблено висновок: Повітря в будинках, де містився пар, що утворювався при парінні, по забрудненості не перевищував показники повітря, яке вдихається людьми в разі відсутності використання вейп пристроїв.

 

Найголовнішими факторами забруднення середовища залишаються дим, речовини, що виділяються в процесі горіння, спори грибків, вихлопи автомобілів, пил. Розміри шкідливих часток дуже маленькі, тому можуть без перешкод проникати в легені й сприяти виникненню ряду захворювань серцево-судинної та дихальної систем.

 

Найчастіше при цьому проблеми виникають у пасивних курців.

 

Один з авторів досліджень Джон Беллеттіер (John Bellettiere) повідомляє:

«Наше основне завдання полягало в тому, щоб з'ясувати, що саме відбувається в будинках, в яких зафіксовано вищий рівень шкідливих часток, адже саме це призводить до створення несприятливого середовища для дітей».

 

Куріння в приміщенні тютюнових виробів відразу підвищило рівень шкідливих речовин майже в два рази, якщо порівнювати з варіантом куріння на вулиці. Сигаретний дим робить основний вплив на погіршення показників якості повітря та збільшення рівня забруднення. 

 

14,1% будинків, незважаючи на використання електронних сигарет, зберегли допустиму норму за забрудненістю повітря.

 

За повідомленнями авторів в середньому розподілі часток за тиждень з огляду на 43 будинки, де постійно використовувалися електронні сигарети, істотною різниці не відчувалося.

 

«Основні цілі досліджень полягали в ще одній спробі звернути увагу курців на проблему пасивного куріння та на збільшення ефективності способів просування вейпінга», - як каже один з авторів проекту Ніл Клепеіс (Neil E. Klepeis). І те, що вейпінг не представляє шкоди, підтверджується результатами проведеної роботи.

 

Висновки і рішення за Вами.