Уряд вносить певні зміни в закони для впорядкування виробництва, поширення, куріння електронних сигарет. За заявою прем'єра, з метою захисту українців від негативного впливу тютюнових виробів, кабмін схвалює заборону на куріння е-сигарет в місцях громадського користування.

Які обмеження вносить законопроект?

Е-сигарети будуть прирівняні до інших виробів, що містять нікотин. Крім того, до тютюнової продукції будуть віднесені і пристрої, призначені для безвогняного нагріву суміші, яка містить тютюн, за інноваційною технологією HNB (heat-not-burn). Оборот е-сигарет, а також HNB-пристроїв, буде регулюватися на державному рівні відповідно до норм оновленого законодавства.

На е-сигарети і HNB-пристрої для нагріву тютюну будуть поширюватися обмеження в сфері реклами. На куріння сигарет електронного типу в громадських місцях планується введення заборонних санкцій. За словами Гончарука, ініціація закону пов'язана з намірами уряду захистити здоров'я українців від негативного впливу куріння, а запропоновані нововведення є успішною європейською практикою.

Подробиці проекту закону для посилення боротьби з тютюнопалінням

Ще влітку 2019 український уряд опублікував проект закону, пов'язаного з посиленням боротьби з тютюнопалінням в країні, і наближаючого норми законодавства України до європейських. За повідомленням Міністерства охорони здоров'я, на засіданні, що відбулося 24 грудня 2019 року, цей проект був схвалений.

У міністерстві наполягають на тому, що запланований до впровадження законопроект посприяє активізації боротьби з тютюнопалінням, встановить нормуючий перелік вимог до виробництва, реалізації та вживання е-сигарет, інноваційних безвогневих HNB-пристроїв в країні. Законом вводиться саме поняття «електронної сигарети», щоб:

  • зобов'язати всіх виробників, реалізаторів дотримуватися певних правил щодо маркування, поширення, рекламування, прийнятих для тютюнових виробів;
  • звітувати про якісний і кількісний склад виробів в контролюючі державні інстанції.

Проект ініційованого закону вносить заборону на ароматичні добавки для е-сигарет, що роблять їх «смачними». Заборонити збираються виробництво міцних сигарет з підвищеним вмістом токсичних компонентів. Також планується розширити список зареєстрованих тютюнових виробів, ввести новий стандарт маркування з наочними попередженнями про шкоду куріння, які будуть займати не менше 65% упаковки.