У цій статті ми постараємося розкрити суть приладу під назвою електронна сигарета. Це допоможе зрозуміти їх призначення та сенс використання.

Вейпінг - досить нове явище, йому всього 10 років. Активний розвиток цієї галузі розпочався 3-4 роки, й на сьогоднішній день не втрачає актуальності.

 

Прилад, який отримав назву - електронна сигарета був створений у Китаї. Активний розвиток промисловості викликало забруднення навколишнього середовища та поширенню шкідливих звичок серед населення, таких як куріння. Система охорони здоров'я Китаю зайняла активну позицію у боротьбі з нікотиновою залежністю. Наука відповіла на паління новим альтернативним методом споживання нікотину. Це - електронна сигарета.

 

Електронна сигарета vs звичайної

 

Sut elektronnyh sigaret photo 2

 

Зараз електронна сигарета стала загальновизнаною альтернативою звичайних сигарет. Часто її називають вапорайзер. Вапорайзер - це англомовний аналог назви - «персональний вапорайзер» (personal vaporizer, PV).

 

Чому саме так, зараз розглянемо на прикладі:

Якщо використовувати нікотинову жуйку, речовина потрапляє в кров через слизову травної системи та шлунок. Якщо користуватися нікотиновим пластиром, то нікотин проникає в кров через шкіру. Тільки електронні сигарети дають можливість отримувати нікотин звичним для курця способом.

 

Sut elektronnyh sigaret photo 3

 

Як це працює?

 

Парячи електронну сигарету ми зберігаємо повний «ритуал». Всі дії ідентичні звичайному палінню: підніс сигарету до рота, затягнувся, випустив хмару диму. При цьому сам пар дуже схожий на дим сигарет. Якщо спостерігати за процесами паріння та паління з боку, зовні їх дуже важко відрізнити. І, найважливіше, парильнику, який раніше був курцем, не доводиться звикати до чогось нового. Йому не потрібно переучуватися виконувати інші дії, все залишається майже так само.

 

 

 

Закономірний висновок із фактів наведених вище:

Запеклому курцеві набагато легше кинути палити, використовуючи електронні сигарети. Оскільки моторика залишається незмінною.

 

До психологічних аспектів зручності паріння ми ще не раз повернемося. Але хочеться наполягти на тому, що споживання будь-яких сторонніх й не потрібних організму стимуляторів: нікотину, кофеїну, алкоголю, опіатів та інших – це шкідливо. Тобто, ми проти споживання нікотину в принципі. Але якщо говорити про необхідність кинути, то електронна сигарета найбезпечніший спосіб здійснити цю ідею. І питання, якщо є можливість кинути палити, чи варто цим скористатися, навіть не обговорюється. НЕ палити і НЕ вживати нікотин - це найправильніше рішення для здоров'я організму. І досягти цього потрібно максимально комфортним способом.

 

Навіть самий затятий курець погодиться, що курити - це погано, не курити - це добре.

 

Ми не просто так вказуємо тут дві крайні точки зору з граничною оцінкою: "курити - погано, не курити - добре". Це буде наша шкала оцінки користі електронних сигарет на шляху від одного кордону до іншого.

 

Звичайно, якщо розглядати використання електронних сигарет відносно не куріння взагалі, це буде більш шкідливо для організму. Так як будь-яка стимуляція не є природною потребою. Якщо є сили та можливість відмовитися від нікотину без альтернативних засобів, не варто вдаватися до допомоги електронної сигарети. Й не варто починати курити взагалі.

 

А ось якщо справа стосується порівняння паління звичайної сигарети та електронної, висновок теж очевидний. Електронна сигарета це менш шкідливо для організму.

 

Правильные решения

Тут важливо розуміти різницю, що не курити взагалі це найправильніше рішення. Однозначно здорове не обговорюється. Але, якщо все ж таки говорити про нікотин та звичайні сигарети, як вже про сформований факт. То якщо Ви курите, звичайно вибір електронної сигарети це більш здоровий вибір.

 

Sut elektronnyh sigaret photo 4

 

Але більш здоровий вибір не означає, що це корисно для людини. Будь-яка чужорідна активність або засоби стимуляції це не є необхідність організму. З цього можна говорити лише про зниження рівня ризику, про шкоду, але меншу.

 

3 аспекти шкідливої звички

Що ж робить сигарету електронну менш шкідливою у використанні. Розглянемо докладніше.

 

У цьому нам допоможуть три аспекти:

Перший, й найважливіший - нікотин це ще не найшкідливіше, що є в сигаретах. Нікотин сам по собі це просто стимулятор. Він викликає звикання. Звичайно, він не самий шкідливий у процесі тютюнопаління. Але й корисним його не назвеш.

Найбільш шкідливими речовинами є смоли та канцерогени, які йдуть на додаток до нікотину. Більше дізнатися про них вам допоможуть сайти, присвячені боротьбі з курінням. Не беріть до уваги сам нікотин, ми вже визначилися, що він присутній як в звичайних, так і в електронних сигаретах. Вивчіть інформацію про інші супутні елементи. Ці дані не залишать Вас байдужими.

 

Другий аспект, що випливає з першого - канцерогени та смоли утворюються в процесі згоряння тютюнового листя, паперу та інших складових. Ключове слово - в процесі згоряння!

 

Останній, третій аспект - це розібратися як утворюється дим, а як пар у електронці.

 

Керований процес пароутворення

Дим утворюється при горінні або тлінні складових сигарети (тютюну, паперу). Саме у процесі горіння й утворюються речовини, якими нас лякають сайти та лікарі.

 

Електронна сигарета або персональний випарник (personal vaporizer, PV) це прилад, який перетворює в пар спеціальну рідину для електронних сигарет. Але це не просто пар в звичному розумінні. Це керований процес пароутворення. У цьому вся суть. Його можна розділити на кілька етапів, що відбуваються у парогенераторі:

 

Перший етап - утворення дисперсної суспензії. Ті шари рідини, які потрапляють на спіраль першими, миттєво нагріваються, розширюючись,та поширюють наступні за ними шари.

 

Другий етап це безпосередньо кип'ятіння та утворення пару.

 

Третій зворотний до другого це етап охолодження пара та перетворення його в туман.

 

Фізика цих процесів може обговорюватися з різних сторін та під різними кутами, але незмінним залишається одне: горіння та тління відсутні. Те, що вдихає людина, називається пар, а сам процес парінням, англомовна версія - вейпінг (vaping). Можна писати як вЄйпінг так і вЕйпінг, але точніше буде перший варіант.

 

Так у чому суть ЕС?

Підсумувавши наведені вище факти, можна сформулювати суть електронних сигарет таким чином:

 

Електронна сигарета - це альтернатива звичайної сигарети, яка дозволяє організму отримувати нікотин, минаючи процес згоряння. Зберігаючи при цьому звичні фізичні дії курця.

 

У такій формі максимально точно характеризуються особливості даного девайса. І спираючись на неї, буде легко продовжувати далі обговорення.

Крім зниження шкоди для здоров'я парильщика, прилад радує нас ще низкою суттєвих плюсів щодо звичного методу.

Наприклад, завдяки відсутності процесу тління-горіння можна забути про пожежі, пропалених меблів, зіпсованих автомобільних сидіннях. Для вейпера ці негаразди в минулому.

 

Важливим неприємним фактом ще є їдкий запах диму. Якщо свежевикуренная сигарета для багатьох досить прийнятна, то старий «аромат» від сигаретного диму мало кому припаде до душі. Так, як і прокурене приміщення.

 

Електронка позбавлена процесу горіння, і це менший ризик загоряння та провокації пожеж плюс відсутність неприємного запаху. Все це робить її цілком соціально терпимою звичкою. Хоча в багатьох західних країнах вейпінг віднесли до індустрії тютюнопаління та заборонили в громадських місцях на законодавчому рівні, в індивідуальному порядку парильникам дозволяють користуватися девайсом у присутності людей, які не курять. Головне, користуватися своїм приладом тактовно, так як це все одно сигарета, хоч і електронна.

 

А раніше, зі звичайною сигаретою, навряд чи б дозволили залишатися в приміщенні, основна маса курців повинна виходити на вулицю, тепер парити можливо спокійно в будь-якому добре провітрюваному приміщенні, не відриваючись від цікавої бесіди чи інших справ.

 

Sut elektronnyh sigaret photo 5

 

Також цінним є те, що знижуються фінансові витрати. Звичайно, якщо ця звичка переросте в хобі, отримаємо зворотний процес. Всім знайома практика захоплених рибалок або геймерів. Безліч вапорайзерів дозволяє зібрати значну колекцію, але, якщо придбати один апарат високого рівня його вартість скоро окупиться.

 

 

На захист електронних сигарет хочеться привести ще той факт, що звичайний курець нічим особливим не вирізняються від іншого курця. А модний гаджет здатний підкреслити Вашу індивідуальність. Є маса варіацій, форм електронних сигарет. А внутрішній функціонал багатьох моделей можна модифікувати самостійно.

 

Моделі вище середнього класу або елітні, являють собою стильні аксесуари які цікаво використовувати, плюс, краса це запорука успіху. Будемо ж успішними та особливими!

 

Sut elektronnyh sigaret photo 6

 

 

Підводячи підсумки, напишемо що:

 

  • Електронні сигарети - це альтернативний метод отримання нікотину, який виключає процес горіння. А тим самим виключає наявність шкідливих смол та канцерогенів.
  • Взагалі не курити - це найправильніше рішення. Але якщо вже виникла нікотинова залежність і потрібно від неї позбутися, то паріння набагато безпечніше куріння. Так що порівнюємо тільки куріння та паріння. А іншим починати не варто.
  • Що стосується самого паріння - це соціально більш прийнятний процес.
  • Зниження ризику наслідків характерно для вейпінга (використання електронних сигарет) таких, як пожежа, псування майна, техніки.
  • Економія. Це приємне доповнення до всіх плюсів вейпінга.
  • Відмінний смак, великий асортимент ароматів.

 

На цьому закінчуємо свою статтю та бажаємо всім вейперам насолоджуватися процесом і досягнення поставлених цілей!