Якщо перекласти з англійської «to drip» означає капати. І дійсно, відмітною властивістю пристрою є те, що кожен новий сеанс потрібно починати з прокапування дріпкі. Але, незважаючи на цей недолік, багатьом подобаються дріпкі через рясну насичену пару і смак. Заправка проводиться через кожні 5-10 тяг. Залежно від різновиду моделі, прокапування можна виконувати просто зверху або знімається кожух. У деяких пристроях є неглибокі колодязі-резервуари. Система не виглядає ідеальною і зручною у використанні.
Скуонк, сквонг, сквонк, сквірт, squonk

 

Необхідність подальшого вдосконалення призводить до створення китайцями системи «скуонк». Сквонг, сквонк, сквірт, squonk всі ці слова означають одне і те ж.
У боксмодах з системою «squonk» встановлюються невеликі баки з рідиною. Працюють вони за принципом насоса. У моді є отвір, поєднаний з отвором в дріпці, при натисканні на флакон з рідиною вона подається через сполучний патрубок.

 

Недостатня потужність, деякі похибки в роботі викликають бажання до подальших розробок і вдосконалень.

 

Початок поклав Carlos 49, один з учасників форуму E-Cigarette Forum (ECF), створивши в 2009 році Juice Box. Це був некомерційний проект, а скоріше аматорські розробки.

 

squonk mods photo 2

 

Інший учасник цього ж форуму Роберт О'Нейл створює свою модель, яку він назвав REO, відкрив фірму і зайнявся масовим випуском. Запропонована ним модель досі є зразком squonk-модів. Нові моделі Роберта О'Ніл не мали такого успіху, як REO.

 

squonk mods photo 3

 

Згодом до розробок скуонк-девайсів підключилися великі корпорації. З системою «squonk» стали випускати не тільки механічні, але і бокси з платою. Пристрій при цьому вийшов досить важким. Наявність двох акумуляторів, бака з рідиною і платою значно додали ваги.

 

Найбільш вдалий представник механічних модів- Kangertech Dripbox

 

squonk mods photo 5

 

Бокс Модів на платі-Vapor Flask Squonk Style 40W ECig TC Box Mod

 

squonk mods photo 4

 

Набагато більший вибір дріпок:

Hobo Customs Hobo 3.1
Ohman Pancake
Tobeco Torque
Narmods NarDA
Cthulu Hastur і Hastur V2
Mark Bugs Chalice III
NoName NoPity
Origen V3 Dripper by Norbert

 

Обмежений асортимент пояснюється досить складною функціональністю пристроїв з системою «скуонк», з небажанням викликати негативні відгуки і потерпіти невдачу з черговою моделью.Частіше за створення нових моделей беруться індивідуально самі майстри, а не комерційні структури. Отже, все залежить від власних бажань і потреб.