Що таке ТК (температурний контроль)

 

ТК - нова функція, яка контролює ступінь підігрівання спіралей. Здійснює регулювання температури пари, не дає їй підвищуватися, щоб уникнути пригорання органічних волокон у випарнику і намотках, а також виключити можливість пригорання компонентів рідини. Функція заснована на здатності певних сплавів змінювати електроопір при нагріванні.

 

Потужність, включення або відключення обдування, присутність рідини, не впливають на прийняту для ТК температуру.

 

ТК - це похідна функція від варіватта. Варіватт і варівольт теж свого роду контролери, але без можливості обмеження. Різниця в тому, що в одному варіанті (варівольт) регулювання впливає на вихідну напругу: можна підганяти свій акумулятор під атомайзери різної напруги, а в іншому - варіватт це чиста автоматика. Якщо дивитися ще раніше, є акумулятори зі стабилизуючуюся напругою і без, це означає, що в моді без стабілізатора вольтаж подається безпосередньо від акумулятора на випарник, і при розрядці акумулятора зменшиться вольтаж, і в зв'язку з цим, теплова потужність самої спіралі.

 

А ТК-це вдосконалена модель цих винаходів.

 

Плюси при використанні термоконтроля:
 

 • Коли відбувається перегрів спіралі, то рідина починає виділяти токсичні речовини (формальдегіди, акролеїн). При виставленому граничному значенні температури Ви не піддаватимитеся таким побічним ефектам.
 • Рідина також не зазнає непередбаченого випаровування у зв'язку з перегрівом. Про кількість рідини Ви зможете судити по густоті пари. Для атомайзерів, в яких не проглядається вміст, цей факт дуже важливий.
 • Фітіль, виконаний з органічних матеріалів, надійно захищається від підгоряння. Намотки і змінні випарники служитимуть довше.
 • Позитивні зміни торкнуться і смаку. Він стане чистіше, розкриється. Неперегріта рідина набагато приємніша при парінні.
 • Використовуючи ТК і знижуючи силу обдування, доб'ємося пари, яка буде жорсткішою і гарячішою. При термоконтролі смакові якості і температура пари не прив'язані до сили тяжіння. А чим більше обдув - тим більше пари. Ви зміните, не чіпаючи встановленої намотки, кількість обдування і паріть або кальянною, або звичайною сигаретною тягою.

 

Робота термічного контролю:

Робота термічного контролю пов'язана з властивостями металу змінювати електричний опір при температурних змінах. Метали, що володіють цією властивістю: нікель (НЕ нікельхром), титан і залізо - рідше. При установці нового випарника (намотка) проводиться калібрування, плата запам'ятовує значення опору холодної спіралі. Потім електроплата стежить за опором і згідно з його значенням, визначає температурний режим спіралі. Коли потрібна межа температури досягнута, плата фіксує вихідну потужність і дотримується цих значень.

 

Особливості використання ТК:

Налаштувати температуру - основне завдання при використанні термоконтроля. Коли все виконано вірно, задана температура не буде перевищена навіть без обдування. Обрана потужність також не відіграє суттєвої ролі, при роботі ТК. Так як це всього лише настройка швидкості нагріву до максимально встановленої. Дійсна потужність пов'язана з продуктивністю спіралі, обдування, і встановленої температури.

 

Що стосується смакових якостей, вони відчутно відрізняються, при наявності ТК і звичайному парінні. Також вони відрізняються і від обраної температури. Тішить відсутність так званих «гариків» і «полугариків» при перегріванні рідини, те що вона закінчується також легко зрозуміти по меншій кількості пари.

 

Часті питання щодо ТК:
 

 • Чи буде можливо парити при ТК, коли у ньому мінімально допустима потужність 30Ватт, а мені подобається потужність в 11-12Ватт?
  Звичайно. Як згадувалося раніше, дійсна потужність прив'язана тільки до продуктивності спіралі, плюс, до температури, яку задасте. При парінні на вашій намотці і атомі, які працюють найкраще на 11-12, то головне, правильно підібрати температуру і обдув, і робота на 11-12 ваттах збережеться, на екрані засвітиться 30Ватт, але це тільки для швидкого нагріву.
   
 • Чи можливо пропалити спіраль в режимі ТК?
  Режим ТК для того і створений, щоб спіраль не змогла нагрітися вище встановленої норми. Пропалити спіраль не вдасться, але це і не потрібно. Також в режимі варіватт не вдасться пропалити спіраль для ТК через її наднизькій опір (зазвичай нижче 0,15Ом).
  Якщо все-таки хочете її пропалити, скористайтеся стороннім джерелом тепла.
   
 • Чи зможе нормально здійснюватися робота ТК з використанням випарника на нікельхромі або канталі (фехралі)?
  Не зможе, метали мають бути з великим температурним коефіцієнтом опору (ТКС). Такі як нікель, титан і залізо. Плата орієнтується на конкретний метал (читайте інструкцію до вашого пристрою), найчастіше це нікель (Ni200).