Експлуатаційні особливості електронних сигарет. Як уникнути вибуху акумулятора?

Для електронної сигарети, як і для будь-якого приладу, існують свої норми та експлуатаційні вимоги. Їх недотримання може привести до підвищення ризику, небажаних наслідків. Наприклад, вибухів акумулятора.

Для початку розповімо, з яких елементів складається е-сигарета, які вимоги прописані в інструкції по використанню.

Електронна сигарета - це прилад, який складається з чотирьох основних частин: атомайзер (випарник), акумулятор, плата управління, зарядний пристрій. Складні пристрої можуть включати більшу кількість складових, таких як мікрочіп, датчик тяги, екран, різні захисні механізми. Виходить досить складний апарат, що вимагає уважного поводження.

Загальні вимоги - уникати попадання рідини на різьбу коннектора, не робити "холостих" включень (без затягування), щоб уникнути утворення конденсату, що випливає з атомайзера. Використовувати тільки відповідний зарядний пристрій, процес зарядки повинен проводитися в вогнетривкому чохлі або як мінімум під наглядом.

Також важливо - правильно експлуатувати батарею і зарядку, щоб уникнути виходу її з ладу, а також можливого вибуху, про це докладніше:

Що відбувається в акумуляторі, чому акумулятор вибухає?

Хімічна реакція з великим миттєвим виділенням тепла, яка відбувається внаслідок пошкодження внутрішньої ізоляції, короткого замикання, перегріву, вироблення ресурсу. У якісних акумуляторах, при спрацьовуванні захисту, проявляється як здуття поверхні. Якщо акумулятор був пошкоджений або неякісний - під тиском проривається внутрішня ізоляційна стінка, відбувається викид і займання утворившихся газів (по суті вибух).

Зараз дуже часто стали з'являтися повідомлення про те, що були госпіталізовані люди з опіками в результаті вибуху акумулятора різних пристроїв, в тому числі електронних сигарет.Так, такі випадки дійсно були, варто дотримуватися ряду важливих правил, щоб цього уникнути:

- Вибирайте якісну продукцію.

Дешеві прилади не можуть гарантувати Вам повну безпеку. Якість матеріалу не завжди відповідає вимогам, так само, як і якість збірки. Дешеві виробники не перевіряють прилад на справність. Акумулятори з додатковими контролерами температури і захистом коштують значно дорожче.

-Дотримуйтесь норм безпеки при зарядці.

Будь-який акумулятор може піддатися вибуху (здуттю). Це стосується будь-яких акумуляторів, як е-сигарет, так і мобільних телефонів, ноутбуків, плеєрів. Саме тому рекомендується проводити зарядку в спеціальному вогнетривкому чохлі. Не залишати процес зарядки без нагляду.

- Визначте модель.

Зараз існує велика кількість модів з різними акумуляторами, іноді самі вейпери люблять модифікувати свої апарати. Але варто уважно ставитися до маркування, щоб знати все про можливості і особливості обраної Вами моделі. Розберіться з маркуванням, ось приклад: IMR18650, ICR14500, NCR18650 і т.д. Що це означає? - Коди включають в себе три букви і п'ять цифр. Буквена трійка спочатку позначає склад акумулятора, його властивості. Наступний за ними набір цифр вказує близький до натурального розміру, розмір. Перша буква - хімічний склад, друга - матеріал катода, наприклад, «С» - кобальт. Остання - перезаряджається чи ні батарея. Тобто, тепер розшифруємо - "IMR" означає літій-іонний / марганець / перезаряджається. Застосування марганцю та нікелю робить акумулятори "хімічно безпечнішими", але при цьому менш ємними.

- Блокуйте кнопку включення.

Якщо передбачена функція блокування, скористайтеся нею перед тим, як покласти сигарету в кишеню / сумку.

- Не використовуйте пошкоджені прилади.

Коли користувач побачив подряпини, пошкодження, вм'ятини, здуття не варто далі використовувати акумулятор з такими ушкодженнями.

- Слідкуйте за намотуванням.

Опір нижче 0.3 Ома це вже майже коротке замикання (враховуйте похибку вимірювань) Використання такого наднизького опору в пристроях без плат захисту свідомо не безпечно. Якщо в пристрої немає омметр обов'язково перевіряйте своє намотування стороннім вимірювальним приладом.

Причини, за якими може статися вибух:

  • Спроба домогтися великої кількості пари, маючи дешевий пристрій. Невідповідність нізькотокового акумулятора великому навантаженню сабомного намотування. Дуже поширена невідповідність параметрів випарника параметрам, що необхідні акумулятору, найвразливіші - прилади без стабілізуючих і захисних плат.
  • Використання пошкоджених приладів. Як механічно, - в процесі експлуатації, так і бракованих - при виробництві. Також можливі проблеми внаслідок поломки контролера зарядки.
  • Фізичне пошкодження при використанні (падіння на тверду поверхню, потрапляння на злам в кишені або сумці).
  • Вплив високих температур із зовні (залишена в машині під сонцем, близьке перебування біля джерел тепла: опалювальних приладів, відкритого вогню).
  • Порушення полярності акумулятора також призводить до пошкоджень.
  • Спроби розкрити корпус акумулятора, фізичне замикання металевим предметом контактів акумулятора

Не допускайте ЦЬОГО:

ВИБУХ АКУМУЛЯТОРА (відео)