З появою в 2012 році на ринку кліромайзерів серед парильників і шанувальників "електронної" пари виникає нове явище - койлбілдінг (coilbuilding англ. від слів coil - спіраль building - будівництво). Сучасний койлбілдінг - це не що інше, як конструювання і створення своїх власних намоток і дротів для обслуговуваних баз атомайзера (ОБАТ). Зростання популярності власних варіантів намоток спіралей та інтерес до їх компонентів викликають необхідність розглянути основні типи дротів.

 

Якщо вперше хочете себе випробувати в конструюванні вейп намоток, не завадить розібратися серед основних видів дротів, щоб вибрати з можливих 5-ти видів найбільш вподобаний для Вас варіант. При створенні власних койлів можна вплинути на температуру пари, удар по горлу, смакові характеристики пари.

 

Максимальний ефект та задоволення можуть бути досягнуті через перебір можливих комбінацій на конкретній моделі пристрою, але не варто забувати про обережність та дотримання необхідних вимог безпеки, при моделюванні батарейних блоків, модів і намоток. При виконанні основних заходів безпеки, дотриманні меж навантаження на акумулятор, не повинно статися вибухів або інших небажаних явищ.

 

Тепер можна зупинитися докладніше на чотирьох основних видах дроту.

 

Кантал (Kanthal A1)

 

Перший, Кантал (Kanthal A1) також іменований Фехраль або Єврофехраль - найбільш широко застосовуваний та використовуваний вид дроту, що має низку незаперечних переваг, до яких можна віднести в першу чергу невисоку вартість, надійність та простоту в роботі. З успіхом витримує високі температури. У порівнянні з іншими видами, можна відзначити більш тривалий термін експлуатації.

 

Поєднання високої міцності з достатньою еластичністю дозволяє створювати намотування різної складності від простих "мікрокойлов" до "кісок" (Tiger Coil) чи "струна" (Clapton coil). Свої перші кроки в койлбілдінгу можна починати саме з цього матеріалу. Кілька метрів тренувальних койлів, та у Вас будуть виходити справжні рівні "косички". За формою Кантала підрозділяється на два види - плаский та круглий.

 

Порівнюючи з іншими видами дротів, було помічено більш низьке розкриття смаку.

 

Ніхром (Nichrome)

 

Нікель-хром (Nichrome) - це другий матеріал, який можна спробувати при створенні дротів для койлбілдінгу. Він менш еластичний, тому конструювання намоток з ніхрому краще починати, коли Ви досить освоїлися з канталом. Невеликою перевагою нікель-хрому перед канталом є більш швидкий розігрів, даючи при цьому більше "чистої" за смаковими якостями пари та аромату.

 

 

Нікель (Nickel, Ni200)

 


Третій матеріал - Нікель (Nickel, Ni200). Це дуже чутливий при нагріванні матеріал, що має при цьому низький опір. Ключова особливість нікелю полягає в зміні опору при нагріванні. Виходячи з цієї властивості, сучасні боксмоди працюють в режимі контролю температури.

 

 

Тітан (Titanium)

 

Четвертий, Титан (Titanium) дуже популярний матеріал для вейпінгу, успішно може працювати з новітніми популярними модами з температурним контролем та з більш ранніми версіями електронних девайсів. Швидкість досягнення високих температур, швидкість охолодження, прекрасне розкриття смаку та аромату роблять титан улюбленим серед вейперів, навіть з огляду на більш високу його вартість в порівнянні з іншими дротами.

 

 

Нержавіюча сталь (stainless steel, SS)

 

П'ятий Нержавіюча сталь (stainless steel, SS) - відносно новий матеріал у vape індустрії, роботу з ним підтримують не всі пристрої, проте багато виробників випускають оновлення прошивок на свої девайси, з можливістю ручного регулювання теплового коефіцієнту (TCR), який дозволяє використовувати різні матеріали. Нержавіюча сталь пластична, не пружинить, що робить її дуже зручним дротом для перемоток. Головна особливість нержсталі - універсальність, цей матеріал можна використовувати як в режимі варіватт (VW), так і в режимі термоконтролю (TC).

 

Ознайомившись з дуже коротким оглядом існуючих сьогодні на ринку дротів і намоток, придбавши відповідні для роботи інструменти, можна приступити до створення своїх оригінальних намоток. Почати можна з більш простого матеріалу поступово, з підвищенням майстерності, ускладнювати собі завдання. Важливою перевагою власних спіралей перед фабричними випарниками буде деяка економія коштів. Купити дріт Кантана (Kanthal A1), Ніхром (Nichrome), Нікель (Nickel, Ni200), Титан (Titanium) або Нержавіючу сталь (stainless steel, SS), а також інструменти для намотування можна в розділі http: // eko-smoke. com.ua/shop/peremotka-service-atomizer.html магазину Екосмок. Також ви можете замовити доставку в будь-яке місто України.