Існує безліч міфів і помилкових думок про електронні сигарети. Давайте разом розберемося і відділимо правду від вигадки.

 

Міф №1 - Електронні сигарети являють собою загрозу для дітей і підлітків.

 

Mif 1 podrostki i kurenie photo

 

Помилковий:

Джерелом цього міфу є законодавчі групи по боротьбі з курінням, які заявляють, що підлітки зацікавляться гаджетами з фруктовими смаками і легко їх придбають в інтернеті.

 

Чому даний міф помилковий?

 

 

По-перше, е-сигарети неможливо купити в інтернеті без банківської або кредитної картки. Хіба що дитина краде гроші з вашої картки, але це рано чи пізно виявиться. Крім того, велика частина інтернет-магазинів використовує політику, яка забороняє продавати е-сигарети неповнолітнім. Підлітку набагато легше купити пачку сигарет в кіоску на бензоколонці, ніж замовити е-сигарету в інтернеті.

 

По-друге, середня ціна на комплект е-сигарети в інтернеті коливається від 30 до 50 доларів (з додаванням доставки) і 90-150 доларів в магазинах. Така ціна є вагомою для дорослої людини, не кажучи вже про дитину. Підлітки скоріше витратять такі гроші на диски, одяг або відеоігри, ніж на електронну сигарету, особливо коли є можливість купити пачку звичайних сигарет за невелику суму.

 

По-третє, виробники рідини для електронних сигарет спеціально роблять захист на ковпачку і на флакончиках від дітей. Нанонсят маркування з попередженням, що це не є харчова добавка і її не можна приймати всередину. Крім того, необхідно дотримуватися правил зберігання і не допускати легкого доступу дітям і тваринам до місць зберігання.

 

Міф №2 - Солодкий смак і яскраві упаковки призначені спеціально для залучення молоді.

 

Mif 2 yarkaya upakovka photo

 

Помилковий:

Джерелом цього міфу є люди, які не розуміються в питаннях цільового споживача і призначення товару.

 

Чому даний міф помилковий?

 

Електронні сигарети не є засобом позбавлення від нікотинової залежності, а дають можливість курцям вдихати дим, що не містить небезпечні токсини і канцерогени. Виробникам необхідно показати завзятим курцям, що е-сигарети нічим не гірше звичайних сигарет, які вони курять в даний момент. Так само як з рекламою автомобілів, мобільних телефонів, алкоголю та інших товарів, призначених для дорослих, реклама е-сигарет повинна зачіпати почуття потенційних покупців.

Що ж стосується солодких ароматів, то часто рідина з таким ароматом неприємна для більшості курців.

 

Міф №3 - Електронні сигарети містять антифриз.

 

Mif 3 Antifriz photo

 

Помилковий:

Джерелом цього міфу є дослідження, проведені в 2009 році Управлінням з контролю за продуктами і ліками (FDA), в яких говориться, що в тестованих е-сигаретах виявлений діетиленгліколь як складова частина антифризу.

 

Чому даний міф помилковий?

 

Незалежні лабораторії провели тести з іншими е-сигаретами і не виявили в них наявність діетиленгліколю. Для уникнення плутанини, рідина електронних сигарет складається з пропіленгліколю, речовини визнаної безпечною для людини, за даними FDA. Пропіленгліколь ж іноді використовується у виробництві антифризу і призначений для зменшення його шкідливості у разі попадання в організм.

 

У FDA досліджували тільки вісімнадцять патронів двох виробників, з яких тільки в одному випадку було виявлено близько 1% діетиленгліколю. Оскільки в інших тестах з електронними сигаретами діетиленгліколь виявлений не був, можна припустити, що один зразок був забруднений яким-небудь іншим способом. Якби е-сигарети містили діетиленгліколь, то ми б мали тисячі випадків отруєнь їм, але за більш ніж 10 років, після появи е-сигарет на ринку, жодного такого випадку зафіксовано не було.

 

Міф №4 - Електронні сигарети містять смертоносні канцерогени, як і тютюн звичайних сигарет.

 

Mif 4 smertonosnye koncerogeny photo

 

Помилковий:

Джерелом цього міфу є заява FDA про виявлення канцерогенів в нікотині картриджів е-сигарет.

 

Чому даний міф помилковий?

 

У FDA були виявлені залишкові кількості табакоспеціфічних нітрозамінів, які при високій концентрації можуть викликати у курця рак. Однак, залишкова кількість нітрозамінів була виявлена і в інших нікотино-вмістних продуктах, таких як нікотинова жувальна гумка і нікотиновий пластир. До того ж FDA не озвучили ніякої інформації про рівень вмісту канцерогену в тестованих зразках, а термін «залишкова кількість» говорить про величини такі малі, що їх неможливо визначити кількісно.

 

Незалежне дослідження доктора Мюррея Лаугесена показало, що в середньому е-сигарета містила 8,18 нанограмм нітрозамінів на 1 г рідини, або ж вісім частин з трильйона, а це, погодьтеся, неймовірно мала кількість. Для порівняння - нікотинова жувальна гумка містить 2 нг нітрозамінов, нікотиновий пластир - 8 нг, а сигарета Мальборо - 11,19 нг. Це означає, що в е-сигареті кількість канцерогенів в 1200 менше, ніж у звичайній сигареті, і знаходиться на рівні нікотинового пластиру, схваленого FDA для використання.

 

Міф №5 - Електронні сигарети можуть викликати більшу залежність, ніж звичайні.

 

Mif 5 zavisimost photo

 

Помилковий:

Джерелом цього міфу є заява FDA, що показники, отримані при проведенні ними тестування кількості нікотину в картриджах, відрізнялися від заявлених. Крім того, сліди нікотину були виявлені на картриджах з позначкою «без нікотину». Внаслідок чого існує думка, ніби курець вдихає занадто багато нікотину, тим самим у нього викликається ще більша залежність.

 

Чому даний міф помилковий?

 

Два незалежних дослідження, докторів Мюррея Лаугесена і Томаса Ейзенберга, з державного університету в Верджінії, показали, що пара е-сигарети містить, а значить і передає курцеві нікотин, в менших обсягах ніж тютюновий дим. Як правило, курець викурює в день приблизно рівну кількість сигарет, отримуючи свою особисту дозу нікотину. При використанні е-сигарет, курець, отримавши потрібну йому порцію нікотину, не потребує добавки і відкладає сигарету. Таким чином, е-сигарета не викликає більшу залежність, ніж звичайна сигарета.

 

Міф №6 - Видихувана курцем пара являє собою загрозу для оточуючих.

 

Mif 6 ugroza okruzhaushim photo

 

Помилковий:

Джерелом цього міфу є антитютюнові компанії, які заявляють що канцерогени і токсини, які знаходяться в е-сигаретах, можуть випадково потрапити в організм при пасивному курінні.

 

Чому даний міф помилковий?

 

Як вже було показано вище, пара е-сигарет містить настільки малу, ледь вловиму, кількість канцерогенів і токсинів, на відміну від диму звичайних сигарет. Крім того, звичайна сигарета поширює дим у повітря безпосередньо від кінця запаленої сигарети, і він розходиться на значну відстань. У е-сигаретах такого ефекту немає, пара утворюється тільки в момент вдихання курцем і розсіюється практично моментально, не залишаючи після себе слідів. У такому випадку пасивний курець не вдихає небезпечні для здоров'я речовини, а лише може на мить помітити слабкий аромат сигарети.

 

Міф №7 - Е-сигарети підштовхують людину до вживання звичайних сигарет.

 

Mif 7 photo

 

Помилковий:

Джерелом цього міфу є думка, ніби більшість некурящих людей готові спробувати е-сигарети через їх аромат і привабливий дизайн.

 

Чому даний міф помилковий?

 

Люди починають курити з різних причин. Дослідження показують, що підлітки більше піддаються впливу однолітків, батьків і стресових ситуацій, ніж впливу реклами. Найбільшою популярністю серед молоді користуються сигарети марок Camel, Marlboro і Newport, а сигарети з фруктовими або карамельними смаками складають всього 2% від обсягів продажу сигарет. До того ж, дуже рідко люди вказують смак і аромат як причину того, що вони почали курити.

 
У перерахунку на довший термін використання, наприклад 1 рік, витрати на придбання електронної сигарети + розхідники будуть в середньому в два рази нижче ніж щоденна покупка пачки сигарет (див. Інфографіку >>>)

 

Е-сигарети сприймаються як можливість зменшити шкоду від куріння для здоров'я і вимагають значно більших грошових витрат, ніж звичайні сигарети, тому навряд чи вони можуть стати причиною перетворення некурящих людей в курців. Крім того, враховуючи той факт, що нинішні користувачі заявляють про значне спотворення смаку тютюну е-сигаретами, отже, малоймовірним здається, що новий курець вибере їх замість звичайних сигарет. І навіть якщо новий курець зважиться почати з електронних сигарет, то це буде у багато разів безпечніше як для його здоров'я, так і для здоров'я оточуючих, ніж якби він курив звичайні сигарети.

 

Міф №8 - Якби е-сигарети були недоступні для курців, то вони б просто кинули палити.

 

Mif 8 photo

 

Помилковий:

Джерелом цього міфу є звичайне видавання бажаного за дійсне.

 

Чому даний міф помилковий?

 

Згідно статистики, з 998 опитаних респондентів тільки 18% відзначили, що бажають продовжувати використовувати е-сигарети. 20% - замислюються про пошук альтернатив тютюну, таких як нікотинова жувальна гумка. І 61% відповіли про бажання відновити куріння з використанням звичайних сигарет.